245353328_1049029935833188_3326021552177026273_n

Algav Porikuu festival toob oktoobrikuu vältel elamusterohke sündmustesarja pealinnast Haapsaluni

30. septembril saab Keilas avalöögi tänavu juba kuuendat korda toimuv Porikuu elamusfestival. Kuu aega kestva sündmustesarja eesmärk on täita pimedavõitu porine oktoobrikuu rohket avastamisrõõmu pakkuvate elamustega Lääne- ja Harjumaa paikades, kuhu tavakülastaja igapäevaselt ei satu.

Loode-Eestit tutvustava Porikuu festivali kavasse mahub üle 45 erineva sündmuse nii kultuuri-, toidu-, looduse-, spordi- kui meisterdamishuvilistele. Festivali projektijuhi Karet Schönbergi sõnul pakuvad pealinnast Haapsaluni toimuvad üritused ehedaid kohalikke elamusi tervele perele ja leiavad aset kohtades, kuhu tavakülastaja igapäevaselt ei pääse. Mitmed sündmused on tasuta ja kava täieneb jooksvalt.

“Selle aasta kavast leiab nii eelmise aasta menukiteks osutunud kiiksuga kohalikud tantsupeod, Oktooberfesti ja laternamatkad kui ka mitmeid uusi üllatajaid. Festivali avab meeleolukas kogupere elamus Keila keskväljakul ja lõpetab kõrvitsapidu Laulasmaal. Nende kahe vahele mahub nii palju mitmekülgseid sündmusi kogu perele, et midagi meelepärast leidub kindlasti igale maitsele,” ütleb Schönberg.

“Lisaks arvukatele sündmustele toimub sel aastal esmakordselt põnev Loode-Eesti Porikuu kummiku geopeituse mäng, mille peaauhinnaks on “Michelin Guide 2022 ja 2023“ poolt soovitatud Kloogarannas asuva elamusrestorani Lahepere Villa 100-eurone kinkekaart,” lisas Schönberg. 

Festival saab avalöögi 30. septembri õhtul Keila keskväljakul. “Meeleolukal avapeol saab olema elav muusika, võimas tantsu- ja valgusetendus ja möödunud aastal tõeliseks hitiks osutunud Eesti ja tõenäoliselt kogu maailma suurim kummikudisko. Just kollane kummik sümboliseerib meie sündmustesarja poriseid ilmasid, mida trotsides häid elamusi asume jahtima,” kommenteeris Schönberg.

Eelmisel aastal meelitas Porikuu Loode-Eestit avastama üle 7000 huvilise nii Eestist kui välismaalt. Festivali kava ja täpsema info leiab festivali kodulehelt www.porikuu.ee. 

Festivali korraldamist kaasrahastavad Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond ja piirkonna omavalitsused.