Warning: Undefined variable $locations in /data01/virt81140/domeenid/www.porikuu.ee/htdocs/wp-content/themes/porikuu/functions.php on line 4
Eestimaa suurim poriste ilmade festival saab Keilas uhke avalöögi - Porikuu Festival
Porikuu_festival_064_(Silver_Raidla)

Eestimaa suurim poriste ilmade festival saab Keilas uhke avalöögi

1. oktoobril avatakse Keilas uhkete koguperepidustuste saatel tänavune Porikuu festival, mis pakub terve kuu jooksul eri võimalusi Loode-Eesti avastamiseks nii kultuuri-, spordi- kui loodussündmuste saatel ja viib osalejaid paikadesse, kuhu muidu igapäevaselt ligi ei pääse.

 

Viiendat korda toimuv poriste ilmade festival on juubeliaasta raames kaasanud sadu sündmustekorraldajaid Lääne- ja Harjumaalt, et pakkuda ebatraditsioonilisel turismiperioodil huvilistele ebatavalisi ja põnevaid sündmuseid, mis inimesi kodudest välja meelitaksid ja Loode-Eestit külastama kutsuksid. Porikuu festivali projektijuhi Karet Schönbergi sõnul muudavad festivali eriliseks just kohalikud, kes ise selle tarbeks oma kodud ja kogukonnad on avanud ning pakuvad just festivali jaoks korraldatud põnevaid käsitöötubasid, muusikaelamusi või matkasid.

 

Festivali avaüritus toimub laupäeval Keila keskväljakul ning pakub elamusi nii suurematele kui väiksematele pereliikmetele. Igal aastal erakordselt populaarsed Laternamatkade valgusrännakud viivad seekord Keila kanti seiklema ligi 400 huvilist ning keskväljakul aset leidev kummikudisko seab tõenäoliselt Eestis esmakordselt taolise sündmuse rekordi. Omaette elamuseks kujuneb ka avapeo raames toimuv Eesti seni suurim trummi- ja tuleshow, kus isegi trummid süttivad põlema. Sama säravalt jätkab kogu kuu jooksul ka ülejäänud festivaliprogramm, mille poolsada üritust asuvad aadressil porikuu.ee

 

Mudatuurid vanglas ja maa all

 

Juba möödunud aastal kujunesid Porikuu festivali tõmbenumbriks õhtused vanglamatkad ning ka sel aastal pakub sündmustesari võimalust nende müstiliste kohtadega lähemalt tutvust teha. Nii on osalejatel võimalik registreeruda Murru vangla mudatuuridele ja kuulata endise vanglaametniku lugusid kunagistest sündmustest või hoopis avastada Klooga endist koonduslaagrit ja pimedat Paldiski sõjaväelinnakut. Samuti on tänavu võimalik näha maa-alust maailma Astangul ning osaleda seal koos Laternamatkadega.

 

Maitserännakud lombikohvikus ja kuuse all

 

Toiduelamusi jahtivatel gurmaanidel on võimalik saada kogu perega osa spetsiaalselt Porikuu festivaliks üles pandud lombikohvikust Rummu karjääris või võtta kaasa pott ja pann ning ühineda Tänavjärve RMK matkaüritusega, kus vabas õhus parimaid maitsed kokku kokatakse. Põnevaid maitseelamusi pakub ka kurgi-purgi festival Väänas ning pidulik kontsertõhtusöök Lohusalus.

 

Kollaseks kaunistatud aknad

 

Kultuurihuvilised saavad aga lüüa kaasa piirkonna traditsiooniks kujunenud kollaste akende kujundamisel Kumnas või hoopis Vasalemma lossi muusikaelamusi nautides. Kätt saab panna proovile ka porikuu sügisseadete meisterdamistoas, tassimaalimisel või akvarellmaalimisel Tuulas või hoopis nautida teiste loodud kunsti Porikuu festivaliks üles pandud näitustel.

 

Kuklikohvik ja teatrietendused lastele

 

Et pileti saamine heale lasteetendusele on muidu üsna keerukas ülesanne, pakub Porikuu festival võimalust sündmustesarja raames lausa mitut pere pisematele mõeldud teatrietendust! Nii näiteks saab nautida Jõgisoo seltsimajas lasteteatrit “Vana lossi saladus” ning Muraste kooli teatrietendust, mille kõrvale ka  “nunnude” juurikate näitust uudistada.

 

Festivali korraldamist kaasrahastavad Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond ja piirkonna omavalitsused.