Warning: Undefined variable $locations in /data01/virt81140/domeenid/www.porikuu.ee/htdocs/wp-content/themes/porikuu/functions.php on line 4
Porikuu elamusfestival annab teatepulga üle advendiajale - Porikuu Festival
photo-1480618757544-81c31930008e

Porikuu elamusfestival annab teatepulga üle advendiajale

Novembriga lõppev Lääne- ja Harjumaa sügistalvine elamusfestival annab andresepäeval teatepulga üle advendiajale ning jõulupühadeks ettevalmistavatele üritustele.

“Kuigi ilm akna taga on Porikuu festivalile sobivalt porine, kulgevad Loode-Eesti kuultuurikorraldajad juba advendiootuses,” kergitab Porikuu festivali projektijuht Elisabet Mast katet novembri lõpus toimuvatelt sündmustelt.

Üheskoos Loode-Eesti kohalike meisterdajatega võetakse ette mitmeid põnevaid töötubasid, kus saavad kaasa lüüa huvilised kõikjalt üle Eesti. “Näiteks saab nii Riisiperes kui Hüüru külas meisterdada jõulupärgasid ning proovida käsitsi jõulukaartide trükkimist. Haapsalus Amii kojas saavad aga nii suured kui väikesed meisterdada vildist jõuluhaldjaid,” kirjeldas Mast.

Argirutiinist saab novembrikuu lõpus välja osaledes salapärastel laternamatkadel nii Suurupis kui Padliskis. “Laternamatkad on seni olnud kõigile osalejatele jõukohased ja viivad paikadesse, kuhu tavaliselt oma jalaga ei satu. Traditsiooniliselt tehakse matka keskel paus teepunktis, kus saab nautida sooja teed ja küünalde ilu,” jagas Mast soovitusi.

Kohalike väiketootjate kaupu ning Loode-Eesti miestrite käsitööd saab Masti sõnul soetada nii Laulasmaal toimuvalt Kadrilaadalt kui ka Harjumaa muuseumis toimuvalt Andresepäeva laadalt. “See on hea võimalus leida oma lähedastele erilisi jõulukinke või ka ise talvekaupu soetades lähenevaks külmaperioodiks valmistuda,” märkis Mast.

Tänavune Porikuu festival lõpeb andresepäevaga, mil Porikuu annab teatepulga üle jõuluajale. Sel vahemikul leiavad aset kontsertõhtu Roostal, mustkunstishow Riisiperes ning Talveõhtu Haapsalu vanalinnas. Romantilises Haapsalu vanalinnas süüdatakse 30. novembril advendiküünal ning toimumas on ka mitmeid eriüritusi, mille korraldajaks kohalikud ettevõtjad.

Täpsem ülevaade Loode-Eestis toimuvatest üritustest, millest on võimalik veel viimaseid nädalaid kestva Porikuu festivali raames osa saada, asub kodulehel www.porikuu.ee.