Warning: Undefined variable $locations in /data01/virt81140/domeenid/www.porikuu.ee/htdocs/wp-content/themes/porikuu/functions.php on line 4
Porikuu festival ootab tänavu ka kaugema kandi rahvast poriste ilmade sündmuseid nautima - Porikuu Festival
Porikuu_festival_160_(Silver_Raidla)

Porikuu festival ootab tänavu ka kaugema kandi rahvast poriste ilmade sündmuseid nautima

1.oktoobril avab järjekordne Porikuu festival Keilas toimuva avaüritusega kuu aega kestva sündmustesarja. Festivali eesmärk on pakkuda nii Lääne- kui Harjumaal rohkelt avastamisrõõmu paikades, kuhu tavakülastaja igapäevaselt ei satu. 

 

Loode-Eestit tutvustava Porikuu festivali kavasse jagub ka sel aastal sündmuseid nii kultuuri-, kohaliku toidu, käsitöö- kui loodushuvilistele. Festivali projektijuhi Karet Schönbergi sõnul on sündmuste kalendris kuu aja jooksul toimumas ligi poolsada üritust, mis pakuvad pealinnast Haapsaluni ehedaid kohalikke elamusi ja leiavad aset kohtades, kuhu igapäevaselt ei pääse.

 

Tänavuse festivali avaüritus toimub oktoobrikuu esimesel päeval Keilas ning pakub tegevust kõigile pereliikmetele. “Festivali avavad suurejoonelised Laternamatkade valgusrännakud Keilas, kuhu on oodata kokku ligi nelisada osalejat. Lisaks huvitavale matkarajale jagatakse teekonnal põnevaid lugusid, mis kohalikku kanti uue nurga alt tutvustavad. Pärast seda on aga võimalik osa saada Eesti ja tõenäoliselt kogu Euroopa suurimast kummikudiskost, sest just see jalavari sümboliseerib meie sündmustesarja poriseid ilmasid, mida trotsides häid elamusi asume jahtima. Üritusele lisab sära Eesti suurim trummi- ja tuleshow, kus isegi trummid süttivad põlema,” loetles Schönberg.

 

Sarnaselt meeleolukale avaüritusele leidub kuu aega kestva elamusfestivali sündmuste kalendrist ka teisi suuremaid ja väiksemaid üritusi, mis tempokamaid või just hoopis mahedamaid elamusi pakuvad. “Arvestades, et festivali külastavad igal aastal tuhanded huvilised, on ka tänavune programm piisavalt mitmekülgne, et igale maitsele midagi sobivat pakkuda,” selgitas Schönberg. 

 

Nii näiteks saavad spordihuvilised panna end proovile Harku valla orienteerumisradadel ja Astangu maa-aluse maailma matkadel või Pakri poolsaare hiidrahnudega tutvust tehes. Kultuurihuvilised saavad aga lüüa kaasa piirkonna traditsiooniks kujunenud kollaste akende kujundamisel Kumnas, Tuulas toimuval akvarellmaalimise töötoas või hoopis Vasalemma lossi muusikaelamusi nautides. Loodussõpradele leidub aga hulgaliselt võimalusi nii loodusmatkadel osalemiseks kui ka hoopis lõikuspeol või räätsamatkal kaasalöömiseks.

 

“Et meelitada kohale rahvast ka Eestimaa kaugematest paikadest, pakuvad kohalikud majutusasutused spetsiaalselt Porikuu festivali jaoks kokku pandud pakette, mis sisaldavad nii majutust, toitlustust kui ka porikuu-teemalisi hoolitsusi kasvõi kogu perele,” kirjeldas üritussarja projektijuht. Ta lisas, et festival saab tänavu nii alguse kui lõpu Keilas, kus 31. oktoobril toimub Halloweeni tähistamine Harjumaa Muuseumis.

 

Porikuu festivali täpne info ja registreerumine asuvad festivali kodulehel www.porikuu.ee. Samuti leiavad kodulehelt info kohalikud sündmuste korraldajad, kes soovivad kodukanti oma sündmuste abil lähemalt tutvustada ja programmiga liituda.

 

Festivali korraldamist kaasrahastavad Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond ja piirkonna omavalitsused.