Porikuu lõpetamine/SUUR KÕRVITSAPIDU LAULASMAAL

29.10.2022
Laupäeval, 29. oktoobril 2022 kell 12-15 leiab Laulasmaal aset suur Porikuu Festivali lõpupidu, kus ülistame kõrvitsat ja toitu, valime Kõrvitsatoidu Meisterkoka, korraldame kõrvitsa näituse ning toimub LaulasmaaOTT-i hooaja lõpetamine.
Kutsume kõiki kodukokkasid osalema vahval konkursil „Kõik kõrvitsast!“ – tule kandideeri Kõrvitsatoidu Meisterkokaks!
Paku välja oma hoidis, küpsetis, roog või hoopis midagi muud, kus peategelaseks on KÕRVITS! NB! Toit peab olema söödav. Võistlustöid hindavad eesti kulinaaria tipptegijad, Cordon Bleu tiitliga pärjatud karismaatliline peakokk Inga Paenurm ning armastatud kokaraamatute ja tuhandete retseptide autorid Lia Virkus ja Pille Enden!
Parima kõrvitsatoidu valmistajat ootab Padise Kastelli kinkekaart ning Kõrvitsatoidu Meisterkoka retsept avaldatakse Eesti Naise detsembrikuu numbris!
Lapsi ootame osa võtma näitusest ja kaasa tooma oma kaunistatud Halloweeni kõrvitsaid. Kõiki osalejaid ootab üllatus ja näitus on hiljem vaatamiseks Laulasmaa Koolis.
Maailmas kõrgeimat peakokkade Cordon Bleu tiitlit kandev Inga Paenurm viib läbi kaks töötuba:
Töötoas “Toit pole prügi” õpetab Inga tegema kodus tekkivatest toidujääkidest uusi ja maitsvaid toite. Road valmivad kohapeal vaatajate silme ees ning kõigil soovijatel on võimalus neid degusteerida.
Töötoas „Kõik Kõrvitsast“ annab Inga nõu, kuidas värskelt meie kappidesse ja keldritesse jõudnud kõrvitsatest maitsvat, tervislikku ning soodsa hinnaga toite valmistada.
Oktoobrikuu ehk porikuu ilmad on ettearvamatud, kuid ära muretse, et vihma kätte jääd. Meie töötoad toimuvad mõnusas soojendatud telgis, kuhu mahub huvilisi piisavalt.
Ära unusta, hooaja lõpupidu peab ka LaulasmaaOTT, viimane võimalus sel hooajal veel oma lemmikutega kohtuda ja sahvrid/keldrid parimat kodumaist toidukraami täis varuda.
Kohtumiseni Porikuu Festivalil 29. oktoobril Laulasmaal!
Ürituse tüüp: Varia
Algus: https://fb.me/e/30LkGZddq