Warning: Undefined variable $locations in /data01/virt81140/domeenid/www.porikuu.ee/htdocs/wp-content/themes/porikuu/functions.php on line 4
Laternamatkade valgusrännak Kiilis - Porikuu Festival

Laternamatkade valgusrännak Kiilis

30.10.2021
⭐VALGUSRÄNNAK – AASTA MAAGILISEIM LATERNAMATK⭐
Maaliline jalutuskäik Kiilis, saateks elav tuli laternas ning põnev ajaloojutt raadiosaatjas! 😍
🔸 Valgusrännaku alguse ja lõpp-punkt on Kiili koolistaadioni kõrval asuvas pargis.
🔸 Valgusrännaku I grupp väljub kell 17.00 ning II grupp väljub kell 19.30.
🔸 Vajalik on eelnev registreerimine läbi www.laternamatkad.ee kodulehe.
___________________________________________
🔸 Mis on Valgusrännak?
Valgusrännak on Laternamatkade hooaja suurejooneline avasündmus, kus leidub ohtralt küünalde-, tulede- ning laternavalgust. Toome sügisõhtusse soojust ning tunnetame möödunud aegade hingust! Esimene Valgusarännak Eestis leidis aset 4. novembril 2017. aastal Ülgase külas, 2018. aastal toimus Valgusrännak Nõmmel, 2019. aasta 2. novembril toimus Valgusrännak Kloogal ning eelmisel 2020 aastal toimus Valgusrännak 31. oktoobril Dirhamis.
🔸 Valgusrännaku kestvus on orienteeruvalt 2,5 tundi.
🔸 Osalustasu / mida sisaldab?
eelregistreerimisel 25€
– õlilaterna kasutamist
– käsiraadiojaama kasutamist
– rühmajuhi- / treeneri- / giiditeenust
– maalilist küünalde- ja tulemängu
– sooja piparmünditeed peale matka
___________________________________________
🔸 Valgusrännakul 2021 heidame pilgu Kiili ajalukku ning mõistagi teeme seda erinevate vaatenurkade alt:
🔸Esmapilgul vaadates tundub, et Kiili on täiesti tavaline moodsa aja satelliitasum Tallinna külje all, kus külalisel pole suurt midagi vaadata ning kuhu turist oma jalga ei tõsta. Muide Kiili alevis ei asu ka mitte ühtegi muinsuskaitselist objekti! Kui aga asja lähemalt vaadata, siis jutustab Kiili meile lausa kolme väga põnevat lugu.
🔸 Uusarendused – just Kiili on paik, mille ümbrusesse on viimase 30 aastaga kerkinud uusarendusi nagu seeni peale vihma. Jalutame läbi kümnendite ja vaatleme seda verinoort linnakeskkonda sellise pilguga, millega seda võiksid vaadata tulevased põlved. Teeme juttu arendajatest ja nende püüdlustest ning inimestest, kes siia oma kodud rajasid.
🔸 Veneküla – kas teadsite, et Kiili ajalooline nimi on hoopis Veneküla?! Kummaline, et täna sedavõrd eestikeelne paik võiks olla Veneküla ning veel kummalisem, et see nimi sügaval nõukaajal ära muudeti. Räägime Kiili kaugemast ajaloost ning saame teada selle huvitava nime tagamaad.
🔸 Kolhoos Rahva Võit – meeldib see meile või mitte, kuid Kiilist tegi tõmbekeskuse seal asunud edukas kolhoosi, mille kätetööd saame tänini tänavapildis näha. Uurime elu ühismajandis ja selle pärandit tänases linnaruumis. Oli see õnn või õnnetus Kiili jaoks, et Rahva Võit seal tegutses?
Üritus toimub koostöös Nelja Valla Koguga ja viiakse ellu EAFRD toetuse abil.
Ürituse tüüp: Varia
Algus: https://www.laternamatkad.ee/valgusr%C3%A4nnak